Dekorace

Dekorace

Moje textilní dekorace jsou kouzelné větší i menší věcičky šité převážně z režné bavlny nebo lnu, vyplněné vysokogramážovým vatelínem a doplněné přírodním motouzem, černým drátem, korálky, krajkou. Vše je malováno kvalitními ekologickými barvami na textil a fixováno žehlením. Jedná se o panenky, medvídky, zvířátka, polštářky, kapsáře, textilní podložky pod hrnečky, ubrusy, ale i malované vařečky, dřevěné válečky a jiné. Moje panenky a medvídci Vám navodí atmosféru dob dávno minulých, jako byste je přinesli z půdy.


Kabelky a tašky

Kabelky a tašky

Pouzdra jsou jednokapsová, ale na přání je možné vytvořit i všitou kapsičku na doklady a nebo nakládanou kapsičku na zadní stranu pouzdra. Ráda používám spirálové zipy, ale možná je i varianta s kostěným zipem. Ten se hodí hlavně na hodně silné materiály. Suchým zipem si pomáhám v případě menších kapsiček, kde není možné použít klasické zdrhovadlo. Poslouží jako zapínání klopek. Jinak ho moc nevyužívám. Spony, přezky, kroužky, knoflíky a magnetková zapínání nakupuji individuálně a vždy k dané objednávce.


Nábytek

Nábytek

Nábytek maluju výhradně na zakázku (u mě v ateliéru) a v rozloženém stavu, aby byl možný převoz. Použité barvy a laky jsou vodou ředitelné a nábytek je možné normálně otírat, udržovat.Malováním se dá hezky vylepšit vzhled starého, už neatraktivního nábytku. Malby jsou mé vlastní nápady, nebo přání zákazníka.


Obrázky

Obrázky

Dekorativní obrázky, cedulky a prkénka jsou malované kvalitními, vodou ředitelnými barvičkami, které ještě přelakuju bezbarvým lakem. Používám převážně prkénka z tvrdého dřeva (bukového), cedulky jsou z překližky. Na zadní straně je buď nalepená zrcadlová páska, nebo přikládám háček a hřebíčky. Rozměr cedulek je 12x20 cm. Prkénka jsou většinou cca 26x11 cm.


Šperky

Šperky

Ráda vyrábím hlavně veselé brože, které oživí kabátky, bundy, saka, ale i třeba kabelku, klobouček, nebo svetřík. Šiju ze lnu, nebo režné bavlny, vyplnuju vatelínem a napařením dotvrda získám plochu na malování. Používám textilní barvičky, které jsou trvanlivé a voděodolné, proto nějaký ten deštík brožkám nevadí. Zapínají se na brožový můstek, který je k zadní straně přišitý. Velikosti jsou od 4 do 9-ti cm podle motivu.


Pouzdra

Pouzdra

Jedná se o pouzdra a obaly na brýle, drobnosti, kapesníčky, mobilní telefony, tablety. Zadní strana je většinou z pevné dekorační látky, přední strana ze lnu, nebo směsi lnu a bavlny. Podšívám keprem nebo klasickou podšívkou. Některé obaly jsou i vystužené vatelínem a ozdobně prošité. Zapínání je většinou na spirálový zip, někdy používám suchý zip (u menších rozměrů). Maluji osvědčenými barvičkami na textil, které jsou vodou ředitelné a žehlením je fixuji.

Výběr zboží

Pokud Vás zaujme jakýkoli výrobek z aktuální nabídky, můžete si ho okamžitě objednat. Využít můžete můj prodej v Obchodě Fler, nebo mne kontaktujte a domluvíme se. Stejně tak se můžete inspirovat ve fotogalerii, kde najdete veškerou mou tvorbu. Zde si uděláte představu o mé práci. Pokud máte jinou představu nebo vlastní návrh, stačí se ozvat. Zboží odesílám do dvou pracovních dnů doporučeně Českou poštou, a to až po zaplacení, ideálně bankovním převodem na můj účet. Další variantou a možností je klasické poslání zboží na dobírku. Větší kousky posílám v krabičce, menší v bublinkové obálce jako dopis. U větších věcí počítejte s pojištěním balíčku. Dle dohody se zákazníkem je možné posílat zboží jako balík do ruky za 110,-Kč, hlavně kolem Vánoc. Jinak jsou ceny za poštovné uvedené u každého výrobku individuálně dle velikosti a cena se také odvíjí od váhy.

Údržba, praní, čistění

Výrobce barviček doporučuje praní v pračce při teplotě 30 stupňů Celsia, ale vzhledem k ruční práci a s ohledem na dlouhodobou trvanlivost malovaných věcí doporučuji praní ruční. Žehlením se obrázky naopak fixují, ale je vhodné obrázek žehlit přes bavlněné plátno. Kabelky a tašky čistíme lokálně mýdlem a vodou. Ostatní textilní výrobky pereme také v ruce při teplotě cca 30 stupňů Celsia a žehlíme z líce na bavlnu. Textilní zvířátka nevystavujeme dlouhodobě slunečnímu záření - barvy pak blednou.